Lepší komunikace pro turismus s hendikepem

Královéhradecký kraj uspořádává školení pro pracovníky v cestovním ruchu a kultuře, zaměřené na zlepšení komunikace s hendikepovanými osobami. Cílem je zvýšit integraci a kvalitu poskytovaných služeb.


V rámci podpory rozvoje cestovního ruchu a kultury v Královéhradeckém kraji byla zahájena série školení zaměřených na zlepšení komunikace s osobami se zdravotním postižením. Cílem těchto seminářů je přispět k větší integraci těchto skupin občanů a zvýšení kvality poskytovaných služeb v regionu.

'Chceme v našich organizacích vytvořit prostředí, ve kterém se každý cítí vítán a kde jsou jeho potřeby respektovány. Zlepšení komunikace s těmito skupinami občanů přispěje nejen k jejich větší integraci, ale také k celkovému zvýšení kvality poskytovaných služeb v Královéhradeckém kraji,' říká náměstkyně za kulturu a cestovní ruch Martina Berdychová.

V průběhu roku 2024 se uskuteční řada školení do kterých se zapojí příspěvkové organizace kraje, turistická informační centra, destinační oblastní společnosti a další organizace působící v oblasti cestovního ruchu a kultury. Školení jsou realizována formou zážitkových seminářů. Účastníci kurzu si mohou vyzkoušet manipulaci s invalidním vozíkem, otestovat brýle simulující oční vady nebo diskutovat s hendikepovanou osobou.

Pro organizaci školení bylo osloveno Centrum Kosatec z Pardubic, které pomáhá lidem s hendikepem překonávat bariéry mezi světy zdravých a hendikepovaných. Centrum v současné chvíli zaměstnává více než 60 jednotlivců, kteří se účastní školení a přibližují svůj životní příběh.

Potřebnost školení vychází přímo ze strategických dokumentů Odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu, konkrétně ze Strategie rozvoje cestovního ruchu Královéhradeckého kraje na roky 2022–2030 a Strategie kultury, kulturního dědictví a kulturních a kreativních odvětví Královéhradeckého kraje 2022–2030. Tyto dokumenty zdůrazňují potřebu zlepšení podmínek pro mobilitu cílových skupin se specifickými potřebami v oblasti cestovního ruchu a kultury.

Kulturní a turistické organizace tedy přijímají kroky ke zlepšení situace a integrace hendikepovaných osob, a to prostřednictvím praktických školení a seminářů. Tyto aktivity budou významně přispívat k vytváření přátelského prostředí a pozitivních vzájemných vztahů mezi zdravotně postiženými a ostatními občany, což nepochybně zároveň podpoří i rozvoj kultury a cestovního ruchu v regionu.



Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Studio UHK

Hlavní zprávy