ZPRÁVY AKTUALITY Královéhradecký kraj

Města investují do radarů: bezpečnost vzrůstá, pokladny se plní

Rychlostní radary ve městech získávají na popularitě, neboť radnice očekávají zlepšení bezpečnosti a zisky z pokut. Počet radarů v Česku roste, v roce 2018 jich bylo téměř 120 a loni téměř 250.

0

Před 2 dny

Úžasný svět přírody: Juračka odhaluje krkonošská tajemství

Slavný český fotograf Petr Jan Juračka představuje fascinující svět přírodních věd prostřednictvím svých fotografií z nádherných Krkonoš. Jeho přednášky a krátké filmy přibližují návštěvníkům krásu i komplexnost přírody, mýty o přírodním prostředí a ekologii národního parku.

0

Před 2 dny

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

0

Před 3 dny

Indupark u Hradce Králové: Obyvatelé bojují proti nárůstu dopravy a průmyslu

Obyvatelé Hradce Králové vyjadřují obavy z nárůstu dopravy a průmyslu v Pláckách a podepisují petici proti plánovanému Induparku. Místní se obávají zvýšení dopravy a hluku.

0

Před 4 dny

Opilý řidič v divoké honičce: Ukradeným vozem prchal před policií

Zdrogovaný řidič s kradeným vozem vyrazil v Náchodě pro cigarety a poté ujížděl před policisty. Policisté ho podezřívali z odcizení vozidla Renault Thalia. Po zadržení bylo zjištěno, že řidič má platný zákaz řízení do roku 2025, byl pod vlivem drog a měl v těle 0,6 promile alkoholu.

0

Před 4 dny

Revitalizace mokřadů v Krkonošském NP přináší nový život

Ochranáři Krkonošského národního parku provedli tři projekty za desítky milionů korun na revitalizaci mokřadů a rašelinišť. Vytvořili stovky přehrádek a zrušili více než 40 km odvodňovacích příkopů. Obnovena mokřadní vegetace nabízí životní prostředí pro hmyz a obojživelníky.

0

Před 4 dny

Lesní divadlo s otočným pódiem oživuje historickou tradici

Hradec Králové plánuje obnovit historické lesní divadlo a přidat otočné jeviště s kapacitou až tisíce diváků. Celkové náklady na proměnu areálu, který je nyní pokrytý lesním porostem, se odhadují na asi 8 milionů Kč. Otevření lesního divadla se plánuje u příležitosti oslav 800 let Hradce Králové v roce 2025.

0

Před 5 dny

Dětská pohotovost končí ve Dvoře Králové: Rodiče musí hledat pomoc v okolních městech

Dětská pohotovost v Městské nemocnici ve Dvoře Králové nad Labem končí od března. Externí lékaři, kteří tuto službu zajišťují o víkendech a svátcích, nechtějí další pracovní úvazky přijímat. Rodiče budou muset obracet na pohotovosti v Trutnově, Jičíně nebo Náchodě.

0

Před 5 dny

Modernizace školních budov zahájena

Královéhradecký kraj zahájil modernizaci školních budov ve Smiřicích, odloučeném pracovišti hradecké střední školy služeb, obchodu a gastronomie. Celková investice činí 25 milionů korun. Modernizace zahrnuje nové učebny, šatny, hygienické zařízení a jídelnu.

0

Před týdnem

Velké investice do železnic: Modernizace tratí a nádraží v Královéhradeckém kraji

Správa železnic plánuje v Královéhradeckém kraji investice za miliardy korun, včetně modernizace železničního dopravního uzlu v Hradci Králové a zdvojkolejnění trati ve směru na Opatovice. Dalšími plánovanými projekty jsou opravy tratí, rekonstrukce nádraží, instalace zabezpečovacího systému ETCS Level 2 a revitalizace trati z Chlumce nad Cidlinou do Trutnova. Celkový rozpočet projektů činí téměř 11 miliard korun.

0

Před týdnem

Využijte v Královéhradeckém kraji bezplatné vstupy první středu v měsíci!

Královéhradecký kraj pokračuje v bezplatných vstupech do kulturních a vzdělávacích institucí o prvních středách v měsíci pro velký zájem veřejnosti. Nabídka zahrnuje muzea, galerie a hvězdárny. Kampaň začala již v prosinci 2022 jako reakce na ztížené ekonomické podmínky domácností.

0

Před týdnem

Podpora Královéhradeckého kraje pro Ukrajinu

Ukrajinská Zakarpatská oblast hledá podporu u Královéhradeckého kraje pro výstavbu rehabilitačního centra pro válečné veterány. Setkání představitelů obou regionů proběhlo 12. února, navazuje na dlouhodobé partnerství, které zahrnuje poskytování humanitární pomoci a výměnu zkušeností.

0

Před týdnem

NHL v Praze: České hvězdy válčí v říjnovém souboji!

V říjnu se do Prahy vrátí zápasy NHL mezi kluby New Jersey Devils a Buffalo Sabres, lákající české fanoušky díky současným českým hráčům a historickým vazbám na české legendy. Zápasy v Praze představují ekonomickou příležitost pro metropoli, organizátory zápasů a fanoušky.

0

Před týdnem

30.000 položek: Unikátní sbírka zpřístupňuje historii regionu

Město Broumov zakoupilo historickou sbírku obsahující 30 tisíc položek z 16. až poloviny 20. století od sběratele Petra Bergmanna za 6,5 milionu korun. Sbírka zahrnuje předměty ze širšího regionu, včetně Broumovska a Dolního Slezska. Jedná se o významné kulturně-historické dílo pro region, které má potenciál obohatit městské muzeum.

0

Před týdnem
Studio UHK