Online Před 2 měsíci

Ida - legendární minerálka se vrací

Minerální voda Ida v Náchodě má po znovuotevření pramene méně bublinek než dříve, říkají návštěvníci. Vrty byly znovu otevřeny po dlouhé přestávce a balneotechnik sleduje návrat k původnímu složení.

Blog
Dnes
REGIONHRADEC.CZ

Královéhradecký kraj nabízí dotace na ekologičtější topení

Královéhradecký kraj zahájil příjem žádostí o kotlíkové dotace, s rozpočtem 68 milionů korun. Dotace jsou určeny pro domácnosti s nižšími příjmy, které používají staré, nevyhovující kotle na uhlí.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Vysoké pokuty za ignorování blokového čištění

Nedodržování blokového čištění v jarní a podzimní sezoně může řidiče prodražit. Městské úřady ve Zlíně a Brně zvyšují poplatky za nadzvednutí auta, které je zaparkováno v oblasti připravené na čištění. Pokuty za toto přestoupení jsou nyní nejvyšší v zemi.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Z Vrbenského kasáren kulturní centrum a muzeum

Královéhradecký kraj plánuje rekonstrukci Vrbenského kasáren v Hradci Králové za více než půl miliardy Kč. Dotace pokryjí většinu nákladů. Provoz zahrne kulturní, vzdělávací a společenské zázemí, nové expoziční prostory, centrum kreativního muzejnictví a digitalizační centrum.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Stavba nové křižovatky U Voříšku

Stavba nové okružní křižovatky U Voříšku na Rychnovsku začne v červnu jako podpora Průmyslové zóny Solnice–Kvasiny. Investice Královéhradeckého kraje má zlepšit bezpečnost a plynulost provozu na trase Častolovice–Solnice.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Hradec Králové králem Zlatého erbu

Hradec Králové zvítězil v soutěži Zlatý erb s nejlepšími webovými stránkami v kraji. Porota ocenila Jaroměř a Jičín, který nás zastupuje v celostátním finále. Soutěž letos zhodnotila i kybernetickou bezpečnost webů.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Záchrana barokních pevností Terezín a Josefov

Zástupci krajů schválili dohodu o spolufinancování záchran pevností Josefov a Terezín za 50 milionů korun ročně. Plán zahrnuje získání až 1,2 miliardy korun ze státu, přičemž Jaroměř a Královéhradecký kraj přidají až 30 % spolufinancování.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Cyklostezka Rozkoš přináší radosti i starosti

Nový cyklistický okruh se staví kolem přehrady Rozkoš. Projekt vzbuzuje obavy místních rybářů, ale také naděje na zlepšení turistických příležitostí. Dokončení stezky se očekává na podzim 2025.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Pochod za Rumcajsem láká turisty a sportovce na Jičínsko

Tradiční Pochod za Rumcajsem zahájil turistickou sezónu na Jičínsku. Účastníci absolvovali trasy až 35 km dlouhé a mohli si odpočinout na novém přídavném atrakci - loupežnické lavičce, která nabízí nádherný výhled na krajinu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus

Trenér Dukly dostal rekordní trest za rasismus - osmiměsíční zákaz trenérské činnosti. Rada se proti rozhodnutí chystá odvolat, tvrdí svou nevinu. Případ znovu otevírá debatu o rasismu v českém fotbale.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Bezemisní zdroje tvoří 74 % zisku Skupiny ČEZ

Skupina ČEZ získala v roce 2020 74 % zisku z jaderných a obnovitelných zdrojů, což ukazuje rostoucí tendenci v české energetice. Společnost plánuje zvýšit podíl bezemisních aktivit na EBITDA na 97 % do roku 2025

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Bitcoin míří k novým výšinám

Bitcoin nedávno překonal historické maximum 70 000 dolarů, což vyvolává otázku, zda stojí za to investovat. Růst hodnoty má několik důvodů, jako úspěch bitcoinových ETF a rostoucí celosvětové přijetí digitálních měn.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Nové tarify MHD v Hradci Králové

Od 1. března došlo ke změnám v MHD Hradec Králové, včetně nového tarifu pro krátké vzdálenosti za 14 Kč. Zavedena byla také platba kartou pomocí telefonu s 60minutovou jízdenkou za 25 Kč. Cestující si musí přizpůsobit novým podmínkám.

Blog
Před 4 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Kvůli absenci očkování proti černému kašli vyloučení žáků nehrozí

Hlavní hygienička Pavla Svrčinová ujistila, že vyloučení žáků z výuky kvůli absenci očkování proti černému kašli nehrozí. V posledních letech vzrostl počet případů černého kašle v Česku, přestože očkování je povinné.

Blog
Před 4 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Mezinárodní spolupráce ve školství a sportu

Žáci z Královéhradeckého kraje mohou získávat zkušenosti na školách v Tyrolsku díky spolupráci náměstka hejtmana Arnošta Štěpánka, který navštívil regiony Rakouska a Itálie.

Blog
Před 4 týdny
REGIONHRADEC.CZ