Poslední aktualizace


Ida - legendární minerálka se vrací

Minerální voda Ida v Náchodě má po znovuotevření pramene méně bublinek než dříve, říkají návštěvníci. Vrty byly znovu otevřeny po dlouhé přestávce a balneotechnik sleduje návrat k původnímu složení.

0

Vraky aut zaplevelují Hradec Králové:

Město Hradec Králové bojuje se stovkami opuštěných automobilů, u kterých v některých případech rozhoduje soudní řízení o jejich odstranění. Aplikace Munipolis pomáhá s lokalizací a odstraňováním těchto vozidel, ale jejich počet stále narůstá.

0

Adam Wágner (Dnes)

Azyl pro zvířata: modernizace a větší spolupráce s veřejností

Útulek pro zvířata v Hradci Králové získal nové vedení a prošel změnami. Investice do infrastruktury, nové posezení pro veřejnost a obnovení vycházek se psy patří mezi klíčové novinky.

0

Lenka Hubingerová (Před 2 dny)

Nová pošta v sídle banky komplikuje parkování

Nová pobočka České pošty v hlavním centru banky nabízí lepší prostředí a služby pro zákazníky. Pobočka je bezbariérová a zahrnuje vyznačení pro nevidomé. Navzdory vylepšením však nová adresa způsobuje potíže s parkováním.

0

Rebeka Schmidt (Před 2 dny)

Podpora přeshraničních projektů v Česko-Polském regionu

Monitorovací výbor programu Interreg Česko-Polsko 2021-2027 podpořil projekty s účastí partnerů z Královéhradeckého kraje. Všech sedm projektů v prioritě Cestovní ruch obdrželo vysoké evropské dotace, celkem 2 370 721 eur.

0

Michaela Prokopová (Před 3 dny)

Dálnice D11: Antimonopolní úřad zrušil výběr Budimexu

Výstavba dálnice D11 na Trutnovsku se zdrží, ÚOHS zrušil výběr zhotovitele, Budimexu - má problém s referencemi. Výběr je vrácen do fáze hodnocení nabídek.

0

Ester Vohradská (Před 3 dny)

Nákladní auto ve Svinarech narazilo do viaduktu

Nákladní auto VW Crafter nerespektovalo omezení výšky a narazilo do podjezdu. Řidič ignoroval značku a způsobil škody za 130 tisíc korun na vozidle a nákladu, plus 2000 korun na podjezdu. Udělena pokuta 1500 korun.

0

Miroslav Pucholt (Před 4 dny)

Safari Park přivítal dvě nové samice geparda štíhlého

Park plánuje spojit je s místním chovným samcem geparda. Safari park má úspěšnou historii chovu gepardů štíhlých, celkově se zde narodilo 70 mláďat.

0

Miroslav Pucholt (Před 5 dny)

Při opravě letohrádku Opočno přidali tajné schránky pro další generace

Oprava střechy zámeckého letohrádku v Opočně pokračuje podle plánu s očekávaným dokončením v roce 2024. Během rekonstrukce byly umístěny časové schránky s tiskovinami, informacemi o zámku a vzkazem pro budoucího správce zámku.

0

Rebeka Schmidt (Před 6 dny)

Dokončení D11 nabere další zpoždění

Výstavba úseku dálnice D11 mezi Trutnovem a Polskem má další zpoždění. Polský dodavatel Budimex, který vyhrál soutěž, nesplnil technické kvalifikační požadavky. Antimonopolní úřad nyní nařídil znovuzahájení výběrového řízení pro nalezení nového dodavatele.

0

Lenka Hubingerová (Před 6 dny)

Královéhradecký kraj nabízí dotace na ekologičtější topení

Královéhradecký kraj zahájil příjem žádostí o kotlíkové dotace, s rozpočtem 68 milionů korun. Dotace jsou určeny pro domácnosti s nižšími příjmy, které používají staré, nevyhovující kotle na uhlí.

0

Jiří Padevěd (Před týdnem)

Miletá křižovatka vstupuje do první etapy rekonstrukce

Oprava křižovatky Mileta v Hradci Králové způsobuje dopravní komplikace. Motoristům se doporučuje využít jiné cesty či přepravit se na kole. Přestavba potrvá do konce roku 2026 a dopravní situace se změnila také v městské hromadné dopravě.

0

Lenka Hubingerová (Před týdnem)

Hyenky hřivnaté: vzácný úspěch českého safari

V safari parku se radovali z porodu zvláštní hyenky. Tento úspěch ukazuje, že park funguje v ochraně druhů. Mladé hyenky jsou velké, silné a zvídavé. Český safari park chová všechny druhy hyen a má tak unikátní postavení na světové scéně.

0

Michaela Prokopová (Před týdnem)

Mimořádná prohlídka pevnosti Stachelberg

Fabian Tours představuje nový program "Mimořádná prohlídka obranné linie Stachelbergu včetně prohlídky pevnosti". Exkurze je limitována a koná se pouze dvakrát do roka pro max 30 účastníků.

0

Rebeka Schmidt (Před týdnem)

Policie hlídá chaty a zahrady - počet krádeží klesá

S návratem jara je důležité pamatovat na bezpečnost našich chat a chalup, ačkoliv policejní kontroly pokračují. Policisté doporučují kvalitní zámky, mříže na oknech, neukládat drahé předměty, a v případě podezření nevstupovat do objektu, ale kontaktovat policii.

0

Adam Wágner (Před týdnem)