ZPRÁVY Kultura Královéhradecký kraj

Terapeutická zahrada Vrchlabí- oáza klidu a terapie

Terapeutická zahrada Střediska Světlo Diakonie ve Vrchlabí je otevřena pro veřejnost. Zahrada poskytuje klidné místo pro relaxaci a terapii. Nabízí různé aktivity, jako výrobu placek nebo magnetek, a domácí občerstvení.

0

Před 5 dny Miroslav Pucholt

V Úpici připravili hru věnovanou rodině Čapkových

Zaměřují se na Heleninu návštěvu Úpice v roce 1960. Představení především ukazuje život rodiny Čapkových v přelomu 19. a 20. století právě v Úpici.

0

Před 6 dny Miroslav Pucholt

Magický výlet pro děti v Hradci Králové!

V kouzelném lese za sedmero borovicemi je království pohádkových bytostí, kde děti plní úkoly a získávají razítka do hrací karty za odměnu. Akce vhodná pro děti 0-8 let, se koná za každého počasí. Start je blízko zastávky Hájovna, Hradec Králové, trasa cca 2,5 km je sjízdná i s kočárkem.

0

Před týdnem Miroslav Pucholt

Belgický malíř na smiřickém Zámku

V neděli 19. května můžete zdarma navštívit výstavu belgického malíře Petera Weidenbauma na smiřickém zámku. K dostání jsou také prohlídky kaple s výkladem za 85 Kč (základní) nebo 60 Kč (snížená).

0

Před týdnem Adam Wágner

Putování ke studánce Panny Marie

1. května 2024 se koná Putování ke studánce Panny Marie Bolestné ve Záměli. Setkání je ve 13 hodin. Trasa dlouhá 3 km je vhodná i pro kočárky. Akci doprovodí vodník Floriánek s "živou vodou", Adélka s koláčky a vystoupení Kolednic. Připraveno je i občerstvení v Hostinci u Karla IV.

0

Před 4 týdny Jiří Padevěd

Na hrad Pecka se od 20. června vrátí třídenní Harantovské slavnosti

Hrad Pecka se těší na nový zvon Kryštof Harant a kulturní akce. Harantovské slavnosti historického zpěvu proběhnou od 20. června, později zazní jazz od Lacu Décziho. Návštěvníci si tak užijí historii, kulturu a přírodu.

0

Před měsícem Ester Vohradská

Den Země v Horním Maršově

Program akce zahrnuje brigádu, jarní výletování, pálení biouhle, Krkonošský jarmark a vzdělávací odpoledne, vystoupení pěveckého sboru, loutkové divadlo, hudební relaxaci a celodenní aktivity pro děti. Nabídka zahrnuje také prodej regionálních výrobků, jídla a nápojů.

0

Před měsícem Rebeka Schmidt

Mimořádná prohlídka pevnosti Stachelberg

Fabian Tours představuje nový program "Mimořádná prohlídka obranné linie Stachelbergu včetně prohlídky pevnosti". Exkurze je limitována a koná se pouze dvakrát do roka pro max 30 účastníků.

0

Před měsícem Rebeka Schmidt

Věž a střechy letohrádku Opočno se dočkají nového kabátu

Opravy střechy a věže zámeckého letohrádku v Opočně pokračují, s plánem dokončení ještě letos. Přestavba zahrnuje pokládání nových šindelů a výměnu trámů. Oprava zlepší estetiku i životnost objektu, který je důležitou součástí kulturního života Opočna.

0

Před měsícem Ester Vohradská

Jarní květy zkrášlí zámek za Schaumburgů

Svátky jara na náchodském zámku přinášejí květinovou nádheru ožívající v březnu a dubnu. Návštěvníci mohou 28. března až 1. dubna obdivovat jarní květiny ve zvýrazněných interiérech II. patra při procházce "Zámkem za Schaumburgů".

0

Před měsícem Ester Vohradská

Pochod za Rumcajsem láká turisty a sportovce na Jičínsko

Tradiční Pochod za Rumcajsem zahájil turistickou sezónu na Jičínsku. Účastníci absolvovali trasy až 35 km dlouhé a mohli si odpočinout na novém přídavném atrakci - loupežnické lavičce, která nabízí nádherný výhled na krajinu.

0

Před měsícem Jiří Padevěd

Oslnivá kytarová kouzla a šansony v Adalbertinu

Článek představuje Lenku Filipovou, ikonu české hudební scény, která se proslavila svým jedinečným stylem, talentem a osobitou interpretací skladeb. Její koncerty jsou plné emocí a vzpomínek, a její osobitý altový hlas, melodické songy a poetické texty oslovují publikum nejen v České republice.

0

Před měsícem Adam Wágner

Muzeum Náchod - propojení minulosti, přítomnosti a budoucnosti

Projekt "Živoucí pomezí" od Muzea Náchodska podporuje lokální patriotismus a vytváří pozitivní vztah k domovu. Jedná se o aktivní hranici mezi minulostí, přítomností a budoucností, propojuje lidi i přírodu.

0

Před 2 měsíci Miroslav Pucholt

Pivní pohoda Jaroměř 2024

Pivní pohoda Jaroměř 2024 láká na řemeslné ležáky, skvělou zábavu a výborné jídlo v Masarykových sadech. Nově budou k dispozici festivalové skleničky, které šetří plast a zlepšují chuť piva. Navíc je akce bez vstupného.

0

Před 2 měsíci Miroslav Pucholt
Studio UHK