Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

0

Dnes

Azyl pro zvířata: modernizace a větší spolupráce s veřejností

Útulek pro zvířata v Hradci Králové získal nové vedení a prošel změnami. Investice do infrastruktury, nové posezení pro veřejnost a obnovení vycházek se psy patří mezi klíčové novinky.

0

Před 2 dny

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

0

Před 3 dny

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

0

Před 3 dny

Dokončení D11 nabere další zpoždění

Výstavba úseku dálnice D11 mezi Trutnovem a Polskem má další zpoždění. Polský dodavatel Budimex, který vyhrál soutěž, nesplnil technické kvalifikační požadavky. Antimonopolní úřad nyní nařídil znovuzahájení výběrového řízení pro nalezení nového dodavatele.

0

Před 6 dny

Miletá křižovatka vstupuje do první etapy rekonstrukce

Oprava křižovatky Mileta v Hradci Králové způsobuje dopravní komplikace. Motoristům se doporučuje využít jiné cesty či přepravit se na kole. Přestavba potrvá do konce roku 2026 a dopravní situace se změnila také v městské hromadné dopravě.

0

Před týdnem

Průmyslová zóna Solnice-jih rozšíří nabídku pozemků

Královéhradecký kraj se chystá prodat pozemky v rozšiřované průmyslové zóně Solnice-jih, kde se od října vybuduje dopravní a technická infrastruktura. Rada kraje schválila podmínky pro prodej pozemků o celkové rozloze 216 126 m2.

0

Před týdnem

MotoGP součástí Formule 1 ?

Jednání o akvizici MotoGP probíhá, aby se stalo součástí Formule 1. Tento krok by mohl stát více než 100 miliard korun a znamenal by sjednocení obou motoristických soutěží pod jednou vlajkou.

0

Před týdnem

Silný vítr komplikoval dopravu v Česku

Silný vítr způsobil škody a komplikace v dopravě ve Vysočině i jiných krajích Česka. Hasiči řešili více než 25 událostí, včetně popadaných stromů. Železniční tratě byly také ovlivněny, což způsobilo narušení dopravy.

0

Před 2 týdny

Messi neplánuje opustit hřiště

Fotbalová hvězda Lionel Messi promluvila o konci kariéry a vznesla bouři na webu. Messi ujišťuje, že neplánuje opustit hřiště a chce pokračovat, dokud bude schopen hrát na vysoké úrovni.

0

Před 2 týdny

Zkrátí nový stavební zákon přípravu staveb?

Nový stavební zákon č. 283/2021 Sb. přináší zásadní změny pro architekty, projektanty, stavební firmy atd. Postupné nabývání účinnosti začíná 1. ledna 2024 (vyhrazené stavby) a 1. července 2024 (ostatní oblasti).

0

Před 2 týdny

Podvodníků na internetu narůstá

V Plzeňském kraji narůstá počet internetových podvodů, kdy oběti přicházejí o velké částky peněz. Policisté apelují na občany, aby byli při online nákupech obezřetní a důkladně ověřovali, komu posílají své peníze.

0

Před 2 týdny

Trutnovská nemocnice motivuje dárce plazmy

Trutnovská nemocnice motivuje dárce plazmy neobvyklým způsobem, nabízí jim zdarma jablečný štrůdl. Cílem je zvýšit počet dárců, především ve středu, kdy bývá nejnižší návštěvnost.

0

Před 3 týdny

Dozorci věznice Valdice obvinění z násilí

Dozorci z valdické věznice byli odsouzeni za útok na vězně, což vyvolalo kontroverzi ohledně instituce. Incidenty z roku 2020 a 2021 zahrnovaly zastrašování a týrání vězňů.

0

Před 3 týdny

Rusko obvinilo Mezinárodní olympijský výbor z diskriminace

Rusko obvinilo Mezinárodní olympijský výbor (MOV) z diskriminace a zastrašování jejich sportovců, což vyvolává mezinárodní zájem a otázky.

0

Před 3 týdny