Online Před 3 týdny

Otázka rovnosti mezi muži a ženami?

Otázka rovnosti mezi muži a ženami je stále diskutovaným tématem. Ženy v ČR mají nižší úmrtnost a delší životnost než muži. Ve vzdělávání a práci jsou také rozdíly - ženy dokončují vysokou školu častěji a pracují ve veřejném sektoru.

Blog
Před 3 dny
REGIONHRADEC.CZ

Indupark u Hradce Králové: Obyvatelé bojují proti nárůstu dopravy a průmyslu

Obyvatelé Hradce Králové vyjadřují obavy z nárůstu dopravy a průmyslu v Pláckách a podepisují petici proti plánovanému Induparku. Místní se obávají zvýšení dopravy a hluku.

Blog
Před 4 dny
REGIONHRADEC.CZ

Raketový růst cen benzinu a nafty: Hrozí 40 Kč za litr?

Ceny pohonných hmot v České republice rychle rostou, s průměrnou cenou benzínu na 38,29 Kč za litr a nafty na 38,50 Kč za litr. Důvodem jsou rostoucí ceny ropy a slabnutí české koruny vůči euru. Spekuluje se o ceně 40 Kč za litr v blízké budoucnosti, ale vývoj závisí na řadě proměnlivých faktorů.

Blog
Před 5 dny
REGIONHRADEC.CZ

Nové jaderné bloky: Stát staví, ČEZ prodá, obavy z blokování?

Česká vláda prý zvažuje zestátnění jaderné části energetické společnosti ČEZ. Důvodem je možnost blokování stavby nových jaderných bloků minoritními akcionáři. Zestátnění by mohlo vést k prodeji jaderných aktiv ČEZ do státem ovládané firmy.

Blog
Před 5 dny
REGIONHRADEC.CZ

Čeští biatlonisté ztrácejí tempo, drama se odehrává bez nich

Na mistrovství světa v biatlonu v Novém Městě na Moravě skončil závod s hromadným startem mužů bez úspěchu pro české zástupce. Tomáš Mikyska a Michal Krčmář nedosáhli na přední příčky, když se potýkali s problémy při střelbě. Vítězem se stal norský závodník Johannes Thingnes Bö.

Blog
Před 5 dny
REGIONHRADEC.CZ

Miliony artefaktů objeveny při stavbě dálnic na východě Čech

Východní Čechy zažívají největší záchranný archeologický výzkum v historii, který provází stavbu dálnic D35 a D11. Denně jsou odkrývány miliony artefaktů, měnící pohled na českou historii. Archeologové teď v zimě katalogizují a zkoumají nálezy, což bude trvat roky.

Blog
Před 5 dny
REGIONHRADEC.CZ

Modernizace školních budov zahájena

Královéhradecký kraj zahájil modernizaci školních budov ve Smiřicích, odloučeném pracovišti hradecké střední školy služeb, obchodu a gastronomie. Celková investice činí 25 milionů korun. Modernizace zahrnuje nové učebny, šatny, hygienické zařízení a jídelnu.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Německý Continental plánuje propustit 7 150 zaměstnanců!

Německý výrobce pneumatik Continental oznámil propuštění až 7 150 zaměstnanců v rámci úsporného programu. Největší dopad bude v oblasti administrativy, výzkumu a vývoje. Propouštění postihne i český závod v Brandýse nad Labem, ale rozsah zatím není znám a závod v Otrokovicích zůstává nedotčen.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Slabý rok pro automotive: Průmysl čelí útlumu na začátku roku

V roce 2024 český automobilový průmysl čelí možnému poklesu způsobenému vyčerpáním čekacích objednávek a zvýšenou opatrností firemních klientů. Hlavní exportní artikl se tak stává méně spolehlivým a začátek roku 2024 bude slabší. Většina evropských zemí by měla zaznamenat postupný nárůst poptávky. Energeticky náročná odvětví, jako zpracování kovů, se zatím nelepší, což je nutné sledovat, jak ovlivňuje celkový vývoj české ekonomiky. Je důležité sledovat vývoj ekonomiky a průmyslu v roce 2024, aby

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Halepová bojuje proti zákazu hry: Pro smělý obrat zpět na tenisový vrchol

Bývalá tenisová jednička Simona Halepová žaluje kanadskou společnost Quantum o miliony dolarů kvůli dopingu. Tvrdí, že byla obětí falšování výživového doplňku od firmy. Halepová má zastavenou činnost od října 2022, poté co byla pozitivně testována na zakázanou látku roxadustat. Tenistka se ze svého trestu odvolala ke sportovní arbitráži v Lausanne.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Jičín - město pohádky

Tradiční jičínský Pohádkový festival bude pokračovat, neboť Město Jičín se rozhodlo převzít pořádání 33. ročníku od Nadačního fondu Jičín - město pohádek. Město se stane hlavním organizátorem a bude řešit většinu organizačních záležitostí. Pro dlouhodobější řešení bude zpracována odborná studie a optimalizace právní formy organizátora.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Ulrichův pomník: Třetí pokus o sochu pro Hradec Králové

Hradec Králové se pokouší realizovat sochu-pomník starosty Františka Ulricha. Výsledný návrh by města mělo znát v roce 2025 a socha by mohla být odhalena do tří let. Ulrichův pomník navazuje na tradici města a bude součástí oslav 800 let existence Hradce Králové.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Galerie moderního umění v Hradci Králové uvádí tři nové výstavy

Galerie moderního umění v Hradci Králové uvádí tři nové výstavy s díly současných i zaniklých umělců. Vernisáž představila práce Olbrama Pavlíčka, Jany Bernartové a Josefa Václava Škody. Nabídka zahrnuje sochy, grafiky, kresby, audiovizuální instalace a průřez drobnou plastikou z 20. až 40. let 20. století.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Bitcoin roste: Překonává 47 000 USD mezi obavami z amerických bank

Bitcoin zaznamenal silný růst, překonává hladinu 47 000 USD a navzdory řešení finančních problémů amerických regionálních bank, které čelí systémovým problémům. Investoři sledují situaci podobnou pádu Silvergate, Signature,SVB, First Republic a Credit Suisse v roce 2023, kdy se hodnota Bitcoinu zvýšila o téměř 50%.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Nový domov pro seniory v Novém Bydžově: investice 234 milionů korun

Město Nový Bydžov plánuje vybudovat nový domov pro seniory v areálu místní nemocnice. Projekt za 234 milionů korun má být hotov do dvou let, přičemž Královéhradecký kraj pokryje více než třetinu nákladů. Celková kapacita bude 51 lůžek a investicí se podílí město, kraj a stát.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ