Offline

Kočičí štěstí - pohádka na hradě Pecka

Pohádka "Kočičí štěstí" představuje nové písničky od autorky Elišky Palfreyman Noskové za hudební spolupráce houslisty Miloslava Zlatníka a baskytaristy Františka Morávka.

Blog
Dnes
REGIONHRADEC.CZ

Hradec Králové chystá rozsáhlou revitalizaci teras i sadů za 200 mil. Kč

Hradec Králové plánuje revitalizaci Severních teras a Žižkových sadů, projekt by měl začít v roce 2026. Náklady jsou odhadovány na 200 milionů Kč, financování by měly podpořit dotace. Projekt zahrnuje opravu teras, nový odvodňovací systém a vytvoření bezbariérového přístupu. Místní obyvatelé zůstávají skeptičtí.

Blog
Před 4 dny
REGIONHRADEC.CZ

Burger Festival - Šťavnaté Burgery v Hradci Králové před OC FUTURUM

Festival Burgerů se vrací do Hradce Králové vedle OC FUTURUM. Mezi 14. a 16. červnem můžete ochutnat šťavnaté burgery od top podniků jako Amici Pizza & Burgers, Burger Saloon-Jezdci či Smash!Burger. Kromě burgerů budou i jiné pochoutky včetně sladkostí a nápojů od Pivovaru Chotěboř a Y-Coffee.

Blog
Před 6 dny
REGIONHRADEC.CZ

Kamerový dohled zlepšil chování řidičů ve městě

Roční sledování dopravní situace pomocí kamer na osmi stanovištích ve městě ukázalo výrazné zlepšení v chování řidičů. Počet přestupků klesá, přičemž nejčastějším přestupkem je překračování rychlosti. Peníze z pokut jdou do městského rozpočtu.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Nájemné bydlení zdražuje

Nájemné byty v Praze a dalších krajských městech se v poslední době zdražily. Byty 2+kk nyní stojí v Praze 19 000 Kč, zatímco 1+kk jsou za 14 000 Kč. Růst cen nájmů je důsledkem různých faktorů na trhu nemovitostí a ekonomiky. Poptávka po nájemním bydlení zůstává vysoká, což zvyšuje ceny.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Zastupitel Třebnouševes podezříván ze založení černé skládky

Zastupitel malé obce Třebnouševes, Jiří Zeman, je pod drobnohledem policie kvůli nelegální skládce odpadu. Zeman tvrdí, že jde o zeminu a suť z rekonstrukce jeho domu a že tuto akci schválilo zastupitelstvo obce.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Česko udělalo poslední krok do Ligy mistrů

Český fotbal zaznamenal úspěch, když se dostal na 10. příčku žebříčku UEFA, což znamená přímý postup mistra do základní skupiny Ligy Mistrů v roce 2025/2026. Tento úspěch především dlužíme Viktorii Plzeň, která remizovala s Fiorentinou ve čtvrtek.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Azyl pro zvířata: modernizace a větší spolupráce s veřejností

Útulek pro zvířata v Hradci Králové získal nové vedení a prošel změnami. Investice do infrastruktury, nové posezení pro veřejnost a obnovení vycházek se psy patří mezi klíčové novinky.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Sucho narůstá - vegetace je o měsíc napřed

Vegetace roste rychleji kvůli předčasné odtávání sněhu a vysokým teplotám v České republice. Stromy a rostliny odebírají vodu o měsíc dříve, než je obvyklé, což zvyšuje riziko sucha, pokud nezačne pršet intenzivněji.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Česká zemědělská půda je plná pesticidů

Zemědělská půda v Česku je znečištěná pesticidy z minulosti, ukazuje výzkum Mendelovy univerzity. Pesticidy, některé i zakázané v EU, ovlivňují biodiverzitu a zdraví lidí. Vědci varují o nelegálním použití pesticidů a agrochemikálií.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Dokončení D11 nabere další zpoždění

Výstavba úseku dálnice D11 mezi Trutnovem a Polskem má další zpoždění. Polský dodavatel Budimex, který vyhrál soutěž, nesplnil technické kvalifikační požadavky. Antimonopolní úřad nyní nařídil znovuzahájení výběrového řízení pro nalezení nového dodavatele.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Miletá křižovatka vstupuje do první etapy rekonstrukce

Oprava křižovatky Mileta v Hradci Králové způsobuje dopravní komplikace. Motoristům se doporučuje využít jiné cesty či přepravit se na kole. Přestavba potrvá do konce roku 2026 a dopravní situace se změnila také v městské hromadné dopravě.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Průmyslová zóna Solnice-jih rozšíří nabídku pozemků

Královéhradecký kraj se chystá prodat pozemky v rozšiřované průmyslové zóně Solnice-jih, kde se od října vybuduje dopravní a technická infrastruktura. Rada kraje schválila podmínky pro prodej pozemků o celkové rozloze 216 126 m2.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

MotoGP součástí Formule 1 ?

Jednání o akvizici MotoGP probíhá, aby se stalo součástí Formule 1. Tento krok by mohl stát více než 100 miliard korun a znamenal by sjednocení obou motoristických soutěží pod jednou vlajkou.

Blog
Před 2 měsíci
REGIONHRADEC.CZ

Silný vítr komplikoval dopravu v Česku

Silný vítr způsobil škody a komplikace v dopravě ve Vysočině i jiných krajích Česka. Hasiči řešili více než 25 událostí, včetně popadaných stromů. Železniční tratě byly také ovlivněny, což způsobilo narušení dopravy.

Blog
Před 3 měsíci
REGIONHRADEC.CZ