Online Před 2 měsíci

Překopnout plynovod se může značně prodražit

Společnost GasNet hlásí 444 případů vnějšího narušení plynárenských zařízení v roce 2020, většinou kvůli neodborným zemním a výkopovým pracím. Poničené plynovody představují zdravotní riziko a finanční zátěž v milionech korun.

Blog
Včera
REGIONHRADEC.CZ

Legenda sumó Akebono zemřel

Bývalý jokozuna Akebono Taró zemřel na selhání srdce v Tokiu. Akebono, první cizinec v historii, kdo získal titul jokozuna, se proslavil ceremoniálem na ZOH v Naganu. Kariéru v sumo ukončil kvůli problémům s koleny.

Blog
Před 2 dny
REGIONHRADEC.CZ

Mrazy ohrožují kvetoucí stromy v kraji

Ovocnářství v ČR čelí výjimečně teplému období ovlivňujícímu kvetení stromů. Odborníci varují před posunutím časového rámce kvetení o zhruba 14 dní. Hrozba mrazu však znepokojuje ovocnáře, kteří sledují vývoj teplot. Sklizeň by se mohla posunout do srpna kvůli předčasnému kvetení.

Blog
Před 3 dny
REGIONHRADEC.CZ

Nákladní auto ve Svinarech narazilo do viaduktu

Nákladní auto VW Crafter nerespektovalo omezení výšky a narazilo do podjezdu. Řidič ignoroval značku a způsobil škody za 130 tisíc korun na vozidle a nákladu, plus 2000 korun na podjezdu. Udělena pokuta 1500 korun.

Blog
Před 4 dny
REGIONHRADEC.CZ

Safari Park přivítal dvě nové samice geparda štíhlého

Park plánuje spojit je s místním chovným samcem geparda. Safari park má úspěšnou historii chovu gepardů štíhlých, celkově se zde narodilo 70 mláďat.

Blog
Před 5 dny
REGIONHRADEC.CZ

Zadlužení ČR klesá na 44% HDP

Dluh České republiky poklesl na 44% HDP, nejnižší úroveň od 2. čtvrtletí 2022. Tento pokles je důkazem stabilizace zadlužení ekonomiky po pandemii covid-19 a válce na Ukrajině. ČR má navíc nejlepší souhrnný rating ze zemí bývalého východního bloku.

Blog
Před 5 dny
REGIONHRADEC.CZ

Obezita u žen zdvojnásobila, muži je dvojnásobně překonali

Obezita u žen se od roku 1990 zdvojnásobila, u mužů ztrojnásobila a u mladých čtyřikrát. Navrátil nabízí prevenci a zdravý životní styl, aby se zvýšila délka života v dobrém zdraví.

Blog
Před 6 dny
REGIONHRADEC.CZ

Noví gepardi z Gdaňska v zoo Dvorec

Dvorská zoo uvádí svou první gepardičku do veřejného výběhu a přivítala asi tři desítky návštěvníků. Dvojici gepardic přivezla z polského Gdaňsku, kde se jim podařilo překonat první odchov.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Lyžování a slunečné Velikonoce v Krkonoších lákají turisty

Navzdory blížícímu se dubnu zůstávají některé krkonošské sjezdovky v provozu, přičemž předpověď meteorologů příslibuje příznivé počasí na Velikonoce. Ubytovací kapacity v oblasti jsou téměř plně obsazené. Okouzlení jarním lyžováním a očekávání speciálních hotelových nabídek lákají turisty.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Požár v paneláku - 16 osob evakuováno

V Hradci Králové vypukl požár v panelovém domě kvůli nedbalosti při vaření. Požár vystěhoval 16 obyvatel a způsobil škody za 900.000 korun. Hasiči zvládli uhasit plameny během dvou hodin a zranění byli ošetřeni na místě.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Solnická průmyslová zóna láká firmy na pozemky

Královéhradecký kraj nabízí 22 ha pozemků v industriální zóně Solnice-jih u Škoda Kvasiny. Výstavba infrastruktury začala loni, firmy vzniklým zónou mohou vytvořit až 500 pracovních míst.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Opravený prameník opět mimo provoz

Prameník s minerální vodou Ida v Náchodě je opět mimo provoz kvůli nesprávnému složení vody. Jedná se o potenciální překážku pro plány města na využití vody v místních lázních.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Ester Ledecká, česká sněžná královna

Ester Ledecká, česká sněžná královna, opět ukázala výjimečné schopnosti a zvítězila ve Světovém poháru. Její úžasný výkon překvapil mnohé, ale očekávali jej ti, kteří sledují její kariéru.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Vhozený kelímek, skandál?

UEFA rozhodla o incidentu, kdy během zápasu Evropské ligy byl vhozený kelímek na hráčskou lavičku FC Viktoria Plzeň. Označila čin za porušení bezpečnostních pravidel. P

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Tany Brno a Hradce Králové v prvních zápasech play off

Basketbalistky z Tany Brno a Hradce Králové zvítězily v prvních zápasech play off o jednobodovém rozdílu. Jejich odhodlání a výkon zvyšuje šanci na zisk prestižního titulu, ale soutěž ještě neskončila a další náročné zápasy je čekají.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ