Online Před 2 měsíci

Alkohol na veřejnosti v Trutnově omezuje vyhláška

Komunikace mezi občany a městskou policií v Trutnově se zlepšila, avšak problém s pitím alkoholu na veřejnosti přetrvává. Nová vyhláška umožňuje strážníkům zakázat konzumaci alkoholu na veřejnosti a vykázat osoby z daného místa.

Blog
Před 2 dny
REGIONHRADEC.CZ

Fialova vláda schválila nový atomový zákon

Vláda Petra Fialy schválila novelu atomového zákona zaměřenou na rychlejší výstavbu jaderných bloků a zjednodušení povolovacích procesů. Zároveň byl projednán návrh zákona o Národní rozvojové bance a třetí antibyrokratický balíček. Ovocnářům a vinařům zasaženým mrazy by mohla pomoci záruka za dluhy Rozvojové banky.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Užijte si východní Krkonoše na plno s EnjoyCard

S EnjoyCard získáte přístup téměř ke všem atrakcím východních Krkonoš, jako je bobová dráha, minigolf nebo výLETNÍ bus. S kartou ušetříte na vstupném až 50%.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Cyklostezka z Pardubic do Hradce realitou?

Pardubice plánují vytvoření samostatné cyklostezky vedoucí mimo tuto trasu. Výstavba bude v rukou spolku obcí Hradubická - Labská. Na projekt je potřeba 50 milionů korun a očekává se jeho dokončení do čtyř let. Stavba bude financována především z dotací.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Nové logistické zázemí v Temelíně

Firma Procarosa plánuje v malém Tetíně vybudovat logistické zázemí, což by mělo obci přinést nové pracovní příležitosti a ekonomický růst. Výstavba by měla začít příští rok a následně by mohlo být vytvořeno desítky nových pracovních míst.

Blog
Před 4 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Královéhradecký kraj podpoří pět filmových projektů

Královéhradecký kraj vyčlenil 6 milionů korun na podporu audiovizuálního průmyslu. Program zahrnuje financování pěti projektů, které v daném regionu natáčejí. Cílem iniciativy je rozvoj místní tvůrčí aktivity, podpora audiovizuálního umění a posílení ekonomiky v kreativním a kulturním sektoru.

Blog
Před 4 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Podpora přeshraničních projektů v Česko-Polském regionu

Monitorovací výbor programu Interreg Česko-Polsko 2021-2027 podpořil projekty s účastí partnerů z Královéhradeckého kraje. Všech sedm projektů v prioritě Cestovní ruch obdrželo vysoké evropské dotace, celkem 2 370 721 eur.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Dukovany obnovují výrobu na třetím bloku

Dokončení údržby a obnovení provozu 3. výrobního bloku Jaderné elektrárny Dukovany je významnou událostí pro ČEZ a český energetický průmysl. Zajišťuje stabilní dodávku energie a představuje dlouhodobý úspěch díky pečlivému plánování a bezpečnostním standardům.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Zásoby plynu v Česku: 58,17% naplněnosti, 87 dní spotřeby!

Stav zásob plynu v Česku je nyní 58% a o 8% vyšší než v minulém roce, což zajišťuje stabilitu a jistotu domácnostem a firmám. Naplněnost zásobníků pokryje 87 dní průměrné roční spotřeby. Rozvoj plynového trhu je důležitý pro čistší zdroje energie a snížení emisí.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Hyenky hřivnaté: vzácný úspěch českého safari

V safari parku se radovali z porodu zvláštní hyenky. Tento úspěch ukazuje, že park funguje v ochraně druhů. Mladé hyenky jsou velké, silné a zvídavé. Český safari park chová všechny druhy hyen a má tak unikátní postavení na světové scéně.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Saharský písek ustupuje

Meteorologové hlásí konec smogové situace, způsobené Saharským pískem. Postupně se zlepšuje vzduch v České republice, i v Moravskoslezském kraji. Lidé s dýchacími a srdečními potížemi by měli být opatrní.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Čeští vinaři si domů odvezli 41 medailí

Čeští vinaři získali na soutěži Vinalies International v Paříži 8 Grand Gold medailí a 33 zlatých ocenění. Největší úspěch zaznamenalo vinařství Hanzel z Dobšic, které získalo dvě velké zlaté medaile.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Přímý noční vlak spojil Prahu s Bruselem

Nový přímý noční vlakový spoj propojuje Prahu a Brusel třikrát týdně. Vlak staví na klíčových stanicích, jako jsou Antverpy, Rotterdam, Amsterdam, Berlín a Drážďany. European Sleeper nabízí sedačky, lehátka a lůžkové vozy, ceny jízdenek začínají od 49 eur.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Finanční správa promine pokuty živnostníkům nad 70 let

Finanční správa nebude ukládat sankce živnostníkům starším 70 let, kteří nedodrželi nové požadavky na elektronické podání daňových přiznání. Toto rozhodnutí ovlivní několik tisíc živnostníků v České republice, pokuta za nesplnění této povinnosti je 1000 Kč.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Stávka personálu Austrian Airlines zrušila 400 letů

Stávka personálu Austrian Airlines (AUA) zasáhne Vídeň a další rakouská letiště v nejbližších dvou dnech. Očekává se zrušení asi 400 letů, což ovlivní zhruba 50 000 pasažérů. I lety mezi Českou republikou a Rakouskem byly zrušeny.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ