Online Před měsícem

Dálnice D11: Antimonopolní úřad zrušil výběr Budimexu

Výstavba dálnice D11 na Trutnovsku se zdrží, ÚOHS zrušil výběr zhotovitele, Budimexu - má problém s referencemi. Výběr je vrácen do fáze hodnocení nabídek.

Blog
Před 3 dny
REGIONHRADEC.CZ

Věž a střechy letohrádku Opočno se dočkají nového kabátu

Opravy střechy a věže zámeckého letohrádku v Opočně pokračují, s plánem dokončení ještě letos. Přestavba zahrnuje pokládání nových šindelů a výměnu trámů. Oprava zlepší estetiku i životnost objektu, který je důležitou součástí kulturního života Opočna.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Jarní květy zkrášlí zámek za Schaumburgů

Svátky jara na náchodském zámku přinášejí květinovou nádheru ožívající v březnu a dubnu. Návštěvníci mohou 28. března až 1. dubna obdivovat jarní květiny ve zvýrazněných interiérech II. patra při procházce "Zámkem za Schaumburgů".

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v Izraeli nebude

Izrael se kvůli současnému válečnému stavu musel vzdát pořádání Mistrovství Evropy ve sportovní gymnastice v příštím roce. Evropská gymnastická unie uvedla, že rozhodnutí bylo nezbytné pro zajištění bezpečnosti sportovců z celé Evropy.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Nová cyklověž s kapacitou 120 kol na obzoru v Hradci Králové

Hradec Králové plánuje výstavbu samoobslužné parkovací věže pro jízdní kola, která nabídne kapacitu pro 120 kol a prostor pro uložení cyklistického vybavení. Výstavba začne v první polovině příštího roku a za dva roky by měla dosáhnout svého vrcholu.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Atraktivní kanceláře mimo Prahu lákají do krajských měst

Regionální kancelářské trhy v Brně a Ostravě lákají investory díky nižším nákladům a vysoké kvalitě prostor. Studie společnosti Colliers ukazuje, že poptávka v těchto městech roste, například o 43 % v Brně a 127 % v Ostravě.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Rekordní akciové indexy v USA

Ve středu americké akciové indexy rostly, mj. díky zasedání Fed. Trhy uzavřely na rekordních hodnotách, a to hlavně díky průmyslovým a finančním sektorům. Akcie společnosti Micron vzrostly o 14 %, zatímco Apple ztratil 4 % své hodnoty kvůli monopolním praktikám na trhu s mobilními telefony.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Školáci a předškoláci objevují Pašijový příběh v muzeu

Pašijový příběh očima starých mistrů se představuje veřejnosti, školákům i předškolákům v kostele Nejsvětější Trojice v Chlumci nad Cidlinou. Názorné výjevy zaujaly děti a zájem je patrný. Muzeum tak pomáhá vyplňovat mezeru v neznalosti křesťanských základů.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Úrokové sazby klesnou: ČNB zasedá, koruna čeká změnu

Dnešní zasedání bankovní rady ČNB je klíčové pro korunové investory, očekává se snížení základní úrokové sazby na 5,75%. Americká centrální banka pravděpodobně ponechá sazby beze změny.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Vývoj spotřeby potravin v Česku

Česká populace v letech 1950-2022 zaznamenala změny ve spotřebě potravin, s průměrnou spotřebou přes 750 kg na obyvatele za rok. Článek pojednává o vývoji spotřeby potravin v zemi, vlivu historických událostí, ekonomických faktorů a společenských trendů na něj.

Blog
Před 4 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Dálnice D35: Klíčová stavba pro Královéhradecký kraj

Dálnice D35 z Jičína do Hradce Králové bude dokončena do roku 2028. Výstavba začala na úseku mezi Hořicemi a Sadovou a letos se rozšíří směrem k Plotištím u Hradce Králové.

Blog
Před 4 týdny
REGIONHRADEC.CZ

únor 2024
Přidal se na portál

REGIONHRADEC.CZ