Offline

Hrad Trosky zpřístupní Věž Baba s novým výhledem

Hrad Trosky s novým železným ochozem brzy zpřístupní Věž Baba, což přinese nerušený výhled. Stavební práce od půlky dubna omezovaly prohlídky. Odborníci 1. června prověří bezpečnost a pokud vše projde, návštěvníci budou moci tuto část hradu navštívit ihned. Otevírací doba se prodlužuje do 17:30.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Gang obžalován za pašování Kurdů, hrozí až 16 let

Krajské státní zastupitelství v Hradci Králové předložilo k soudu obžalobu na čtrnáct cizinců, kteří jsou obviněni z organizování nelegální migrace z Turecka do České republiky a dalších zemí Evropské unie. Všichni obvinění zůstávají ve vazbě.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Trutnov má novou vizuální identitu s dračím ocasem

Město Trutnov představilo novou vizuální identitu se symbolikou dračího ocasu v moderním a hravém stylu. Slavnostní akce proběhla v kině Vesmír. Design v kombinaci modré a zelené vytvořilo grafické studio za půl milionu korun.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Pelta a Kratochvílová na odvolání - vrchní soud rozhodne

Soudní proces od úterý do čtvrtka zahrnuje Miroslava Peltu a Simonu Kratochvílovou, kteří se odvolali proti odsouzení. Státní zástupce také podal odvolání proti osvobozujícím rozsudkům pro některé obžalované. Vrchní soudce může rozsudek zrušit, potvrdit nebo změnit.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Nový Paleopark Balka: Zábava a vzdělání v Podlevíně

Paleopark Balka v Podlevíně se stal novým centrem pro návštěvníky s venkovními expozicemi, naučnou stezkou a velkou skluzavkou. Park vznikl na historicky významném nalezišti zkamenělin díky česko-polskému projektu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Rekonstrukce plovárny Tyrš: Záchrana bazénu a nová sportovní zóna

Článek informuje o přípravách na rekonstrukci plovárny Tyrš ve Dvoře Králové nad Labem. Prioritou je oprava netěsného padesátimetrového bazénu a dalších objektů, aby se zachovala prvorepubliková atmosféra areálu.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Zvýšení daně z nemovitosti v Česku až pětinásobek!

V roce 2023 se v Česku zvýšila daň z nemovitosti o průměrně 80 %. Někde však nárůst dosahuje až pětinásobku. Finanční správa zaslala nové výměry začátkem dubna. Zvýšení daně se týká všech majitelů nemovitostí a může zahrnovat místní koeficienty.

Blog
Před 3 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Výstavba v Praskačce rozděluje obyvatele

Diskutuje se o bývalém závodišti chrtů v Praskačce, jež nyní vlastní Stock Trade Industry, která má plány na výstavbu hal a rodinných domů. Tento záměr vyvolává mezi obyvateli rozporuplné reakce, obávají se ztráty zelených ploch a zvýšené dopravy.

Blog
Před 4 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Vítkovice bojují s úbytkem populace

Obec Vítkovice v Krkonoších čelí problému s klesajícím počtem dětí. Lidé se stěhují za prací jinam, což se projevilo na počtu žáků v tamní základní a mateřské škole. Vedení obce se snaží situaci zvrátit a přilákat nové rodiny různými aktivitami a výhodami.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Žernov investuje do fotovoltaiky

Obec Žernov na Náchodsku úspěšně vybudovala fotovoltaickou elektrárnu, která pokrývá veřejné osvětlení. Plánuje rozšíření na další veřejné budovy a odesílání přebytečné energie do mateřské školy. Počáteční investice činila 600 tisíc korun s návratností pět let.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Roste poptávka mechaniků pro elektromobily

S nárůstem počtu elektromobilů ve Velké Británii roste i potřeba mechaniků specializovaných na jejich opravy. Avšak jen 10 % z celkových mechaniků je na to kvalifikováno. Nízká dostupnost oprav vede k navyšování cen a nárůstu pojistného.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Česká pošta zvažuje drastické snížení poboček

Česká pošta uvažuje o uzavření poloviny svých poboček na Královéhradecku, což vyvolává silné lokální reakce. Město Hradec Králové a obec Blešná budou odkázané na mobilní poštovní služby.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Belgický malíř na smiřickém Zámku

V neděli 19. května můžete zdarma navštívit výstavu belgického malíře Petera Weidenbauma na smiřickém zámku. K dostání jsou také prohlídky kaple s výkladem za 85 Kč (základní) nebo 60 Kč (snížená).

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ

Benzín a nafta překročily hranici 40 Kč/l

Ceny benzínu a nafty v ČR dosáhly nejvyšších úrovní od minulého roku, přičemž benzín pokořil hranici 40 Kč/l. Za tímto nárůstem stojí faktory jako napětí na Středním východě a výkyvy měn.

Blog
Před měsícem
REGIONHRADEC.CZ