Online Před 3 týdny

Úžasný svět přírody: Juračka odhaluje krkonošská tajemství

Slavný český fotograf Petr Jan Juračka představuje fascinující svět přírodních věd prostřednictvím svých fotografií z nádherných Krkonoš. Jeho přednášky a krátké filmy přibližují návštěvníkům krásu i komplexnost přírody, mýty o přírodním prostředí a ekologii národního parku.

Blog
Před 2 dny
REGIONHRADEC.CZ

Česká národní banka razantně zvyšuje zlaté rezervy

Česká národní banka (ČNB) výrazně zvýšila svou zlatou rezervu, loni nakoupila 18,71 tun zlata a zvýšila celkovou zásobu na téměř 31 tun. Guvernér Aleš Michl plánuje dosáhnout bilance 100 tun zlata.

Blog
Před 2 dny
REGIONHRADEC.CZ

Opilý řidič v divoké honičce: Ukradeným vozem prchal před policií

Zdrogovaný řidič s kradeným vozem vyrazil v Náchodě pro cigarety a poté ujížděl před policisty. Policisté ho podezřívali z odcizení vozidla Renault Thalia. Po zadržení bylo zjištěno, že řidič má platný zákaz řízení do roku 2025, byl pod vlivem drog a měl v těle 0,6 promile alkoholu.

Blog
Před 4 dny
REGIONHRADEC.CZ

Revitalizace mokřadů v Krkonošském NP přináší nový život

Ochranáři Krkonošského národního parku provedli tři projekty za desítky milionů korun na revitalizaci mokřadů a rašelinišť. Vytvořili stovky přehrádek a zrušili více než 40 km odvodňovacích příkopů. Obnovena mokřadní vegetace nabízí životní prostředí pro hmyz a obojživelníky.

Blog
Před 4 dny
REGIONHRADEC.CZ

Cena zlata klesá - hrozba nebo příležitost?

Inflační data ze Spojených států ukazují, že 2% inflačního cíle není dosaženo, což ovlivňuje ceny zlata. Americká centrální banka (Fed) zvažuje uvolnění měnové politiky. Deficity rozpočtů a volební rok v USA mohou vést ke zvýšení hodnoty zlata.

Blog
Před 5 dny
REGIONHRADEC.CZ

Lesní divadlo s otočným pódiem oživuje historickou tradici

Hradec Králové plánuje obnovit historické lesní divadlo a přidat otočné jeviště s kapacitou až tisíce diváků. Celkové náklady na proměnu areálu, který je nyní pokrytý lesním porostem, se odhadují na asi 8 milionů Kč. Otevření lesního divadla se plánuje u příležitosti oslav 800 let Hradce Králové v roce 2025.

Blog
Před 5 dny
REGIONHRADEC.CZ

Kolik si můžete půjčit na svůj vysněný dům či byt?

Výpočet výše hypotéky podle příjmu zohledňuje faktory jako vaši dluhovou historii, úvěrovou bonitu, poměr dluhu k příjmu a hodnotu zástavy. Banky používají ukazatele DTI, DSTI a LTV pro stanovení maximální výše hypotéky. Zvýšit si můžete hypotéku ručením jinou nemovitostí nebo zařazením spolužadatele.

Blog
Před 6 dny
REGIONHRADEC.CZ

30.000 položek: Unikátní sbírka zpřístupňuje historii regionu

Město Broumov zakoupilo historickou sbírku obsahující 30 tisíc položek z 16. až poloviny 20. století od sběratele Petra Bergmanna za 6,5 milionu korun. Sbírka zahrnuje předměty ze širšího regionu, včetně Broumovska a Dolního Slezska. Jedná se o významné kulturně-historické dílo pro region, které má potenciál obohatit městské muzeum.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Americká inflace překvapuje: Vyšší růst než čekáno, trhy pod tlakem

Růst americké inflace překvapil trhy a zvýšil obavy z dalšího zpomalení světové ekonomiky. Vysoká inflace ve službách je hlavním důvodem. Ekonomové tvrdí, že inflace zůstane vysoká kvůli pandemii a dodavatelským problémům. Centrální banky mohou zasáhnout zvyšováním úrokových sazeb nebo stimulů, což ovlivní ekonomiku a trhy.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Quincy Promes: Král střelců a pašerák kokainu? Fotbalista dostal 6 let vězení

Fotbalista Quincy Promes pokračuje v kariéře v ruském klubu Spartak Moskva navzdory odsouzení k šesti letům vězení za pašování kokainu v Nizozemsku. Promes byl již dříve trestán za rvačku se svým bratrancem. Jeho pozice ve Spartaku zůstává nezměněna, což vyvolává otázky o etice sportovních klubů a sportovců na veřejnosti.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Český tým klesá na žebříčku FIFA: Nový šampion si polepšil, Hašek čeká na premiéru

Český národní fotbalový tým klesl o jedno místo na 40. pozici v únorovém vydání žebříčku FIFA. Elitní desítka zůstala beze změn. Český celek bude mít možnost zlepšit svou pozici v březnových zápasech s Norskem a Arménií.

Blog
Před týdnem
REGIONHRADEC.CZ

Povodňové hrozby zasáhly severní Česko

V některých částech Česka panují první a druhé povodňové stupně, hlavně v Královéhradeckém, Ústeckém, Libereckém, Olomouckém a Pardubickém kraji. V Trutnovsku se řeky mohou dostat na třetí povodňový stupeň. Meteorologové vyzývají obyvatele k pravidelnému sledování situace a ochraně svých majetků.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

AI mění ekonomiku: 40% pracovních míst v ohrožení a rostoucí výzvy nerovnosti

Mezinárodní měnový fond zkoumal dopad umělé inteligence na globální ekonomiku a nutnost politik pro zajištění přínosů AI. Na 40% pracovních míst ve vyspělých ekonomikách může být AI ovlivněno, což může zvýšit nerovnost příjmů a majetku. Tvůrci politik musí plánovat rekvalifikační programy a sociální záchranné sítě, zatímco různé ekonomiky potřebují investovat do infrastruktury, inovací a dovedností.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

Polští zemědělci blokují silnice: Protest proti Zelené dohodě a levnému dovozu z Ukrajiny

Polští zemědělci protestovali proti politice EU v zemědělství, blokovali silnice a vyjadřovali nesouhlas s nedostatečnými opatřeními vlády ohledně dovozu levných produktů z Ukrajiny. Vláda podporuje protesty a vyjednává nová obchodní pravidla s Kyjevem a ústupky z tzv. Zelené dohody s Bruselem.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ

ČNB prognóza opět pesimistická: Korunu čekají další ztráty?

Česká národní banka pokračuje v pesimistických odhadech růstu pro rok 2024 a snížila svůj odhad na 0,6 %. Prognóza volá po agresivním snižování úrokových sazeb, ale analytici upozorňují, že odhad je příliš pesimistický. ČNB očekává negativní dopady na ekonomiku a reálný růst exportu nulový. Odhad růstu spotřeby domácností za rok 2024 je 2,5 % a růst hospodářství 1,4 %.

Blog
Před 2 týdny
REGIONHRADEC.CZ