5 vychytávek, jak se snadněji přestěhovat

1

Chystáte se přestěhovat do nového bytu či rodinného domku? Nevíte si rady s přípravou, aby vám vše hezky odsýpalo? Máme pro vás pár tipů, jak si ušetřit práci a zbytečné nervování.

Chystáte se přestěhovat do nového bytu či rodinného domku? Nevíte si rady s přípravou, aby vám vše hezky odsýpalo? Máme pro vás pár tipů, jak si ušetřit práci a zbytečné nervování.


Příprava

Za prvé je důležité si osobní věci řádně probrat. Během třídění totiž zjistíte, že spoustu věcí vlastně vůbec nepotřebujete a můžete je s klidem vyhodit. Zároveň je velice užitečné si během balení všechny věci určené ke stěhování očistit. Se všemi budete manipulovat a ukládat je do krabic. Tím pádem je dobré si někam připravit hadřík a otírat vše, co se vám dostane pod ruce. Tím si ušetříte spoustu času se stěhováním a následným zabydlováním v novém.


Balení

Když už jsme u toho balení, žádné stěhování se neobejde bez hromady papírových krabic. Nejlepším zdrojem tohoto úložného prostoru jsou maloobchody či večerky. Většinou nebývá problém domluvit se s vedoucí provozovny a ten vám je rád věnuje. Nezapomeňte si krabice dobře roztřídit a nejlépe popsat.


Stěhování s firmou

Jestli jste se rozhodli, že stěhování necháte na firmě, nechte si udělat kalkulaci ceny od více firem. Dále jim poskytněte co nejvíce informací – je v novém bytě výtah? Máte nějaký nadrozměrný nábytek? Požadujete své věci pojistit? To vše jsou nezbytné věci, které firma musí vědět.


Stěhování s přáteli

V případě, že se rozhodnete přestěhovat bez firmy, dejte včas vědět svým známým, aby si mohli zařídit volno. Snažte se, co nejvíce si ulehčit práci. To znamená, že byste neměli zapomenout ze skříní vyndat fochy, ze stolů šuplíky, z lednice vše, co není pevně přidělané. Budete-li převážet nábytek na vlastním přívěsu, myslete na to, že všechny věci musí být pevně připevněné. Povětrnostní podmínky v kombinací s rychlostí vozu dokáží vynést do vzduchu nábytek s hmotností desítek kilo a takový gauč na rušné vozovce dokáže nadělat pořádnou paseku.


V novém

Myslete i na to, že nastěhované věci si musí vyložit v určité posloupnosti. Může se stát, že budete potřebovat vyčistit určitý prostor bytu, kam budete chtít dát například gauč, ale vaše krabice s čistícími prostředky bude hluboko pod hromadou ostatních krabic a vy se k ní zkrátka nedostanete. Myslete tedy dopředu na to, jaké věci budete potřebovat jako první. Na závěr nezapomeňte nahlásit na příslušných místech změnu trvalého bydliště.


Autor: Petr Kouba Článek může obsahovat komerční sdělení.

Související

Komentáře

Máte názor? Komentujte článek...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář