Výnosy ze sázek se nekonaly

HRADECKO - Kriminalistům se podařilo rozkrýt organizovanou skupinu podvodníků.
Hradeckým kriminalistům se ve spolupráci s kolegy z Litoměřic a Ústí nad Labem podařilo v minulých dnech dopadnout skupinu 6 osob, která pod velmi přesvědčivou legendou vysokého úročení vkladů na sportovní sázky s opakovanými přísliby zaručeného zisku nabízeli za výhodných podmínek sázky na sportovní zápasy, podíly na výherních podílových tiketech, případně nabízeli za poplatek členství v neexistujících sázkových skupinách. Šest mužů ve věku 20, 23, 26, 28, 31 a 45 let od března loňského roku do začátku letošního ledna podvedli 17 osob z celé České republiky, kterým způsobili škodu za zhruba 5,2 mil. korun. Poškozeným slíbené výhry nevyplatili a přes opakované výzvy žádné finanční prostředky nevrátili. Nejvyšší škodu způsobili 45letému muži, který s vidinou výhry jim během 4 měsíců na různé účty zaslal téměř 1,5 milionu korun.
Hlavními aktéry jsou dva bratři (26 a 28 let) z Litoměřic, kteří řídili celou skupinu. Všech šest mužů je obviněno z trestného činu podvod, přičemž třem z nich hrozí až 5letý trest odnětí svobody a třem až 8letý.
Z evidencí policisté zjistili, že mladší z bratrů byl na konci listopadu loňského roku za stejnou trestnou činnost (28 osobám způsobil v roce 2022 škodu za téměř 2,8 mil. korun) odsouzen k trestu odnětí svobody na 32 měsíců s podmíněným odkladem na 4 roky.
Z důvodné obavy, že by mohl pokračovat v trestné činnosti, podali kriminalisté ke státnímu zástupci podnět na vzetí do vazby. Soudce návrh akceptoval a muže do vazby poslal. Ostatní jsou stíháni na svobodě.

por. Iva Kormošová
9.7.2024, 10.00


Vizovické Trnkobraní 2024

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Studio UHK

Hlavní zprávy

 

Vizovické Trnkobraní 2024