Senioři zazářili v Celostátních sportovních hrách

V červenci se uskutečnily jubilejní 5. Celostátní sportovní hry seniorů s mezinárodní účastí v areálu pražské Policejní akademie. Organizátorem akce byla celorepubliková organizace Senioři České republiky. Soutěže se zúčastnilo celkem 15 osmičlenných družstev. Reprezentační družstvo Královéhradeckého kraje se umístilo na druhém místě.


Druhé místo na celostátní úrovni je skvělý úspěch. Nedávno jsem navštívil sportovní hry v Borohrádku, kde jsem viděl, s jakým nadšením se naši seniorští sportovci účastní takovýchto akcí. Jsou zkrátka prvotřídním příkladem, že i v pokročilém věku může člověk žít aktivně. Gratuluji a děkuji za perfektní reprezentaci,“ řekl hejtman Královéhradeckého kraje Jiří Štěpán.

Celkem 136 sportovců pocházelo nejen z krajů, ale také z Ruska či Polska. Družstva byla složena z osmi členů a zúčastnila se celkem deseti disciplín: běh, hod granátem, šipky, petang, hokej, kroužky, kolečko, golf snag, raketa, bollo ball.

Na prvním místě se umístil tým z Ústeckého kraje, na druhém družstvo z Královéhradeckého kraje a třetí místo obsadil tým z Ruska. Ceny si převzali soutěžící z rukou bývalého československého fotbalisty Antonína Panenky.

Nejlépe se umístila Hana Macháňová ze Smiřic, která získala celkem 6 medailí: tři zlaté, dvě stříbrné a jednu bronzovou. Z mužů se umístil nejvýše Jaroslav Rohlena z Hradce Králové. Úspěšný tým vedl a podporoval kapitán družstva Jan Štěpánek a vedoucím výpravy byl předseda Krajské organizace Jaroslav Groh.

Fotogalerie

Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář

Další články z rubriky

ARCHIV ZPRÁV
st 01.08.2018 11:03
0 +
 
Reviens Bébel!

Hlavní zprávy