Dálkové teplo zahřeje víc odběrných míst v centru Hradce

Největší investiční akce v historii akciové společnosti Tepelné hospodářství Hradec Králové, městem vlastněného dodavatele dálkového tepla, skončila v pátek 24. listopadu. Slavnostním poklepáním na poslední zadlážděnou kostku uzavřeli teplofikaci historického centra města zástupci investora a hradecké radnice.


Práce nezbytné pro připojení nových odběrných míst probíhaly od dubna na Velkém náměstí a v přilehlých ulicích hradeckého historického centra. Mezi novými odběrateli tak nechybí například objekty Klicperova divadla, budova staré radnice či jednotlivé bytové domy. Smyslem další etapy teplofikace historického centra bylo nabídnout ekonomičtější a ekologičtější způsob dálkového vytápění dalším odběratelům a posílit nezávislost na dodávkách plynu. "Na prvním místě je třeba poděkovat za podporu této rozsáhlé a náročné akce městu Hradec Králové a spolu s tím za trpělivost a pochopení i všem občanům. Položili jsme dohromady přibližně 1,2 kilometru nového potrubí a celková investovaná částka dosahuje bezmála ke 35 milionům korun," říká Jiří Seidler, předseda představenstva Tepelného hospodářství.

Naposledy stavební práce probíhaly v Úzké ulici, předtím se postupně dotkly Malého i Velkého náměstí, Tomkovy či Klicperovy ulice, a také ulice Radoušovy v těsné blízkosti Klicperova divadla, kde archeologové v rámci souvisejícího výzkumu objevili cenné nálezy, mezi nimiž vynikají zejména část gotického opevnění nebo zlomek románské šestiboké dlaždice. "Díky rozsahu stavebních prací jsme se dostali nejen do míst samotného středověkého města, ale i někdejší akropole, areálu minoritského kláštera či do hradebního obvodu. Nejstarší nálezy můžeme datovat do 9. až 10. století," uvedl archeolog hradeckého muzea Radek Bláha.

Zdroj: TZ Tepelné hospodářství Hradec Králové, a.s., HradecKralove.org


Komentáře

Váš komentář článku...

Zadejte vaše jméno
Zadejte váš email
Zadejte komentář
Studio UHK

Hlavní zprávy