ZPRÁVY AKTUALITY Královéhradecký kraj

Nová Trasa pod Sněžkou: dvakrát delší a s výstupem na dně Obřího dolu

Otevření nejnovější části důlního díla Kovárna stálo zhruba 20 milionů korun, většinou pokryla dotace od České speleologické společnosti Albeřice. Turistický provoz Kovárny byl znovu zahájen po sedmileté pauze.

0

Včera Jiří Padevěd

Jičín bojuje s vedry: stín, mlhoviště a fontány

Jičín připravuje adaptační změny na měnící se klimatické podmínky, zahrnující stínová zákoutí, mlhoviště, pítka a fontány. Projekt zapojuje obyvatele pro cenné názory na lokality a úpravy městského mobiliáře. Příkladem je Hradec Králové s více vodními osvěženími. Jičín se tak připravuje na budoucí klimatické extrémy.

0

Před 2 dny Lenka Hubingerová

Habsburkové v Českých zemích: Císaři k službám, sobě ke slávě

Zámek Hrádek u Nechanic se letos připojuje k projektu "Po stopách šlechtických rodů" s podtitulem "Habsburkové – domovem i v Českých zemích". Tento historický projekt odhaluje fascinující spojitosti Habsburků s našimi zeměmi a jejich zámky.

0

Před 3 dny Adam Wágner

Opočno: 32 nových bytů rozebráno, čekací listina se plní

V Opočně se otevřelo 32 nových bytů různého typu od garsonier po třípokojové byty, většina s lodžií nebo terasou. Počet zájemců byl dvakrát vyšší než kapacita, všechny byty jsou již přidělené. Město přijímá žádosti dále a zařadí je na čekací listinu.

0

Před 4 dny Lenka Hubingerová

Bouře poničila bazén v Hradci, škody za 100 tisíc Kč – otevření 14. srpna

Technologická odstávka plaveckého bazénu na Eliščině nábřeží byla narušena bouří. Střecha chráněná plachtami byla poškozena, což způsobilo průnik vody do areálu.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Bouřky v Královéhradeckém kraji: spadlé stromy, zatopení a evakuace 49 dětí

Silné bouřky způsobily komplikace v Královéhradeckém kraji, zejména spadlými stromy a zatopenými domy. Hasiči evakuovali dětský tábor ve Zlaté Olešnici, zachránili 49 osob.

0

Před 5 dny Michaela Prokopová

Hradecký kraj spustí finální etapu modernizace nemocnice Náchod

Královéhradecký kraj plánuje zahájit druhou a finální etapu modernizace Oblastní nemocnice Náchod v příštím roce. Po investici 1,52 miliardy korun a dokončení prvního dílu v roce 2020, bude nově vystavěný pavilon D centralizovat klíčové zdravotnické služby. Cílem je zlepšit efektivitu a kvalitu péče.

0

Před 2 týdny Jiří Padevěd

Hasiči varují: Nepodceňujte bezpečnost na vodě

Hasiči varují: Na vodě nepřeceňujte síly a vždy dbejte na bezpečnost. Vodácká sezóna začala, a je tedy nutné pamatovat na pravidla, aby se předešlo nehodám. Děti by měly mít vždy plovací vestu, a alkohol na vodu nepatří.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Bouřka odřízla desetitisíce domácností od elektřiny

Kvůli bouřce v pátek večer a v sobotu ráno zůstalo bez elektřiny kolem deseti tisíc domácností, přičemž většina poruch byla zaznamenána v Moravskoslezském a Jihomoravském kraji. Hasiči zasahovali u popadaných stromů a odčerpávali vodu. Nejhorší situace byla v 01:00, když bylo bez elektřiny asi 35 tisíc domácností.

0

Před 3 týdny Ester Vohradská

Podnikání v Česku zažívá v roce 2024 mimořádný růst

Meziroční nárůst nových společností činí 4 %. Na každých 10 zaniklých firem připadá 25 nových. Roste i počet živnostníků, za první tři měsíce roku jich přibylo 23 000. Firmám se daří, klesá počet bankrotů. Nejvíce nových firem vzniká v sektoru výroby a rozvodu elektřiny. Spotřebitelský optimismus roste.

0

Před 3 týdny Jiří Padevěd

Chlumec nad Cidlinou: Speciální vůz umývá popelnice a zlepšuje hygienu

Mytí popelnic v Chlumci nad Cidlinou zajišťuje speciální mycí automobil od Hradeckých služeb a.s. Tento unikátní vůz denně obsluhuje desítky ulic, čímž přispívá k lepší hygieně ve městě.

0

Před 4 týdny Lenka Hubingerová

Město Rokytnice odkoupilo kotelny, sníží ceny tepla

Společnost zajišťující dodávky tepla v Rokytnici odprodala vlastněné kotelny městu Rokytnice, což zajistí pro stávající zákazníky této společnosti energetickou stabilitu a sníží ceny tepla.

0

Před 4 týdny Michaela Prokopová

Umělé květiny: Trend, který přináší krásu a praktičnost do každého domova

V dnešním světě se umělé květiny stávají jedním z nejoblíbenějších způsobů, jak si dopřát krásu přírody bez nutnosti jejího plýtvání. Vítáme vás ve světě umělých květin a dekorací, kde každá květina přináší nejen estetický zážitek, ale i trvalou hodnotu.

0

Před 4 týdny REGIONPLZEN.CZ

Královéhradecký kraj ocenil nejlepší obce v třídění odpadu

V Královéhradeckém kraji byly oceněny obce za efektivní třídění odpadu v soutěži „Čistá obec 2023“

0

Před 4 týdny Michaela Prokopová
Studio UHK